Strony

Hej,

Człowiek uczy się całe życie. Zwłaszcza jeśli chodzi o składy kosmetyków. Wiecznie powtarzam to, że to co na opakowaniu tymi dużymi literkami napisane, wcale nie oznacza, że to jest w składzie danego kosmetyku. Wiecie w tych małych łacińskich nazwach z tyłu opakowania. Jednak idziemy w tą dobrą stronę i są grupy na FB, które w tym pomagają. 







Grupa twarzing (klik) i włosing (klik) to skarbnica wiedzy na przeróżne tematy, problemy i zagwozdki.


 To właśnie tam znalazłam wzmiankę o piance do mycia rąk używanej jako pianka do mycia twarzy. Ja wiem co pomyślicie, szaleństwo i herezje. Mydło do mycia twarzy. No okazuje się, że jest to mydło tylko z nazwy. 

Przyjrzyjmy się bliżej składowi:


Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium, Chloride, Prunus Persica Fruit Extract, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Lactic Acid, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Linalool, CI 15510.


Na początek małe przypomnienie jak obchodzić się ze składami. Kolejność jest nie przypadkowa. Składniki poukładane są w kolejności od największej ilości w kosmetyku do najmniejszej.

Wszystko po słowie Parfum odnosi się do zapachu. Jest to na końcu jednak te substancje mogą uczulać.


Co znajduje się z w składzie pianki: woda, gliceryna, delikatne substancje myjące, substancje nawilżające, ekstrakt z brzoskwini, substancje utrzymujące strukturę piany. Ogólnie jest dobrze.



TECHNICZNE RZECZY:

Pianka jest do nabycia w Rossmannie, jej cena waha się w okolicach 7 zł za 250 ml, co jak na myjadło do twarzy całkiem zacna pojemność. 

Jest jeszcze wersja cytrynowo, czy jej skład jest w stu procentach taki sam? Nie wiem.


Opakowanie ma pompęczkę, co jest niewątpliwie plusem. 

Delikatnie pachnie brzoskwinkom! 




DZIAŁANIE:

Pianka domywa twarz z resztek makijażu. Sprawia, że skóra w miejscach gdzie nie mam zmian trądzikowych jest miękka, niestety bywa, że w miejscach gdzie idealnie nie jest,czasami podrażniona. 



Przez to, że ta pianka nie ulatnia się tak szybko dobrze się tego kosmetyku używa. 


Niestety po używaniu przez tydzień pianka wywołuje u mnie silną reakcje alergiczną! Twarz po umyciu piecze i jest czerwona. Prawdopodobnie mój pogorszony stan cery jest spowodowany właśnie tym kosmetykiem. 

Czy to znaczy, że ten produkt jest zły? Nie. To znaczy, że być może ekstrakt z brzoskwini wywołuje u mnie reakcje alergiczną. Może za jakiś czas wypróbuje jeszcze cytrynową, łagodniejszą wersję.



Pianka trafi do łazienki jako pianka do mycia rąk. Być może spróbuje umyć nią skórę głowy! Dam Wam wtedy znać jak się te eksperyment sprawdzają.


Być może reakcje mojej skóry związane są z ogólna tendencją moją do alergii w okresie letnim. 


Lubicie eksperymenty? Ja bardzo, jednak czasem one kończą się źle.


Trzymajcie się ciepło,

XOXO.


Brak komentarzy